Vybavte si kro kitchen snů!

Kro Kitchen

Nezbytnosti do každé kuchyně

Každá kuchyně, ať už malá či velká, potřebuje základní výbavu, která usnadní vaření a pečení. Mezi nezbytnosti patří kvalitní sada nožů, zahrnující kuchařský nůž, nůž na chléb a menší nůž na ovoce a zeleninu. Dále se neobejdete bez prkénka na krájení, ideálně dřevěného nebo bambusového.

Pro přípravu teplých jídel je nezbytný hrnec s poklicí, pánev a rendlík. Vyberte si materiály jako nerezová ocel nebo litina, které jsou odolné a vhodné pro různé typy sporáků. Pro pečení se vám bude hodit plech na pečení, zapékací mísa a sada misek na míchání těsta.

Nezapomeňte ani na drobné kuchyňské pomocníky, jako jsou vařečka, obracečka, naběračka, škrabka na brambory a lis na česnek. Tyto nástroje vám usnadní každodenní vaření a zpříjemní čas strávený v kuchyni.

Vaření a pečení s radostí

Vaření a pečení by mělo být především radostí a zábavou, ne úmornou povinností. Zapomeňte na stres a shon všedních dní a užijte si chvíle v kuchyni s úsměvem na tváři. Nebojte se experimentovat a zkoušet nové recepty, suroviny i techniky. I zdánlivě obyčejné jídlo se dá s trochou fantazie proměnit v kulinářský zážitek. Důležité je vařit s láskou a nadšením, které pak předáte i svým strávníkům.

Nezapomínejte, že i chyby dělají mistra. Nevadí, když se vám něco nepovede hned napoprvé. Důležité je se nevzdávat a zkoušet to znovu. S každým dalším pokusem se budete zlepšovat a získávat cenné zkušenosti. A kdo ví, třeba brzy objevíte svůj skrytý talent a stanete se hvězdou kuchyně.

Chytré pomocníky pro snazší vaření

Moderní kuchyně se neobejde bez chytrých pomocníků, kteří nám vaření usnadňují a zpříjemňují. Mezi nejoblíbenější patří multifunkční hrnce, které zvládnou uvařit, upéct i dusit. Už žádné zdlouhavé stání u plotny, stačí nastavit program a o zbytek se postará hrnec za vás. Dalším nepostradatelným pomocníkem je kuchyňský robot. Ten vám pomůže s hnětením těsta, šleháním šlehačky, mixováním polévek a mnoha dalšími činnostmi.

A co takhle chytrá váha, která vám přesně odměří suroviny podle receptu? Už žádné zbytečné odhadování a plýtvání potravinami. S chytrou váhou bude vaše vaření přesné a efektivní.

Pro milovníky kávy je tu pak automatický kávovar, který vám připraví lahodný šálek kávy stisknutím jediného tlačítka. Vyberte si druh kávy, sílu a objem a o zbytek se postará kávovar.

S těmito chytrými pomocníky se vaření stane hračkou i pro ty, kteří se v kuchyni necítí jako doma.

Uspořádání a skladování v kuchyni

Dobře uspořádaná kuchyně je radost vařit! Ale kde začít? Nejdříve se zaměřte na to, co používáte nejčastěji. Hrnce a pánve mějte po ruce blízko sporáku, stejně jako základní náčiní jako vařečky a obracečky. Talíře a příbory uložte do zásuvek poblíž myčky nebo odkapávače pro snadné ukládání.

Potraviny skladujte chytře. Využijte průhledné dózy na mouku, cukr a těstoviny, abyste měli přehled o zásobách. Ovoce a zeleninu skladujte v košících nebo miskách na lince, kde je uvidíte a nezapomenete je sníst. Nezapomeňte také na kořenky! Uchovávejte je pohromadě v zásuvce nebo na otočném stojanu pro snadný přístup.

Designové kousky pro stylovou kuchyň

Moderní kuchyně už dávno neslouží jen k vaření. Staly se centrem dění a místem setkávání. Proto je důležité, abychom se v nich cítili příjemně a stylově. Naštěstí existuje nepřeberné množství designových kousků, které pozvednou vaši kuchyň na novou úroveň.

Vsaďte na elegantní a minimalistické doplňky z přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen nebo bambus. Dřevěné krájecí desky, mramorové hmoždíře nebo bambusové dózy na potraviny dodají vaší kuchyni nádech luxusu a útulnosti. Nezapomeňte ani na stylové úložné boxy a kořenky, které vám pomohou udržet pořádek a zároveň budou krásným doplňkem.

Oživte svou kuchyň barvami! Pastelové odstíny, jako je mátová, světle růžová nebo blankytně modrá, působí uklidňujícím dojmem a rozzáří i tu nejnudnější kuchyňskou linku. Nebojte se experimentovat s barevnými spotřebiči, jako je například retro lednice v sytě červené barvě.

Tipy na výběr kuchyňských potřeb

Výběr kuchyňských potřeb není žádná legrace! Než se vrhnete na nákupy, promyslete si, co od nich vlastně čekáte. Vaříte denně pro celou rodinu, nebo jen občas pro sebe? Potřebujete odolné materiály, nebo vám stačí něco levnějšího?

Zamyslete se nad materiálem. Nerez je odolný a snadno se udržuje, litina zase skvěle vede teplo. Teflon je super na smažení bez tuku, ale vyžaduje šetrnější zacházení. Dřevo je krásné a tradiční, ale nepatří do myčky.

Nepodceňujte ani ergonomii. Dobře padnoucí rukojeť u nože nebo pánve vám ušetří spoustu námahy. A nezapomeňte na design! Kuchyňské potřeby by vám měly dělat radost i na pohled.

Publikováno: 13. 06. 2024

Kategorie: kuchyně

Autor: Adéla Kopecká

Tagy: kro kitchen | kuchyňské potřeby