Sklenice na rum: Dokonalý doplněk do vaší kuchyně pro servírování oblíbeného nápoje

Sklenice Na Rum

Historie sklenice na rum

Historie sklenice na rum sahá až do 17. století, kdy se rum začal stávat populárním nápojem mezi námořníky a vojáky. Sklenice na rum byla navržena tak, aby měla robustní tvar a pevné dno, což umožňovalo její stabilní umístění i na houpavém moři či bojišti. Tato sklenice byla často zdobena reliéfními vzory nebo gravírováním, což dodávalo nápojení luxusní vzhled. Postupem času se design sklenic na rum vyvíjel a přizpůsoboval moderním trendům a požadavkům konzumentů.

Typy sklenic na rum

Existuje několik typů sklenic určených k servírování rumu, z nichž každá má své specifické vlastnosti. Nejběžnějšími typy jsou třeba sklenice s ozdobným nožičkem, tzv. snifter sklenice s kulatým dnem a širokým hrdlem nebo sklenice s dlouhým a úzkým tvarem nazývané tulipánky. Každá z těchto sklenic má za úkol umožnit co nejlepší projev vůně a chuti rumu při ochutnávce. Je důležité vybrat správný typ sklenice podle konkrétního druhu rumu a preferencí samotného konzumenta.

Jak správně servírovat rum

Pro správné servírování rumu je důležité dodržovat několik zásad. Nejprve si vyberte vhodnou sklenici na rum, která je často tvarovaná tak, aby zdůraznila vůni a chuť nápoje. Nalijte do sklenice 30-60 ml kvalitního rumu s obsahem alkoholu kolem 40 %. Pokud chcete rum ochutnat, zkuste ho nejprve pomalu zakroužkovat ve sklenici a poté si ho opatrně přivonět. K pití použijte malé doušky, abyste mohli plně vnímat jeho bohatou chuť a aroma. Doporučuje se rum pít samotný bez ledových kostek nebo směsi s colou, abyste si užili jeho jedinečnou chuť plnými doušky.

Doporučené značky rumu

Mezi doporučené značky rumu patří například Bacardí, která je jednou z nejznámějších a nejprodávanějších značek na světě. Tato kubánská společnost se specializuje na bílý rum, ale nabízí také tmavý rum s bohatou chutí a vůní. Další oblíbenou značkou je například Havana Club, který pochází rovněž z Kuby a je známý svou kvalitou a tradicí výroby. Mezi další renomované značky patří například Appleton Estate z Jamajky či Mount Gay z Barbadosu. Každá z těchto značek nabízí unikátní chuťové nuance a kvalitu, která ocení každý milovník rumu při servírování v kvalitní sklenici.

Jak správně čistit sklenici na rum

Sklenice na rum je důležitým prvkem pro správné podávání tohoto lahodného nápoje. Aby sklenice zůstala krásná a čistá, je důležité dodržovat správné postupy při jejím čištění. Doporučuje se sklenici na rum umýt ručně teplou vodou s mírným množstvím jemného mycího prostředku. Důkladně opláchněte a osušte měkkou utěrkou nebo papírovým ubrouskem, abyste zabránili tvorbě šmouh a vodních skvrn. Nedoporučuje se používat myčku na nádobí, která by mohla poškodit sklenici nebo zanechat zbytky detergentu. Pravidelné čištění sklenice na rum zajistí, že si budete moci plně vychutnat chuť a aroma vašeho oblíbeného rumu bez nečistot či nepříjemných pachů.